Exprestlač.sk
Môj účet
Košík
Prihlásiť
Registrácia

Boríme mýty o digitálnej tlači!

Úvod / Blog
Tlačiť

pridal Krištín Pavol do rubriky Všetko o tlači | 21.11.2014
Boríme mýty o digitálnej tlači!

Okolo tlače ako takej sa šíria rôzne reči. Niekto je zástancom digitálnej technológie, niekto tvrdí, že ofsetová tlač je neporovnateľne kvalitnejšia. Rozhodli sme sa dať tieto mýty na správnu mieru!


Boríme mýty o digitálnej tlači!

Kúpili sme nové tlačové zariadenie, ktoré spája výhody digitálnej a ofsetovej tlače (Pozrieť si ho môžete tu). Zariadenie je stále digitálne, ale pracuje na velmi podobnom princíme tlače ako ofset. Používa tekuté farby namiesto práškových. Kvalita tlače sa preto posúva ešte vyššie. Pri tlaći na tomto zariadení vieme vyvrátiť niekoľko mýtov, ktoré kolujú o digitálnej tlači.

1. Mýtus - Olupovanie čiernej farby

Pri tlači na digitálnej tlačiarni sa môže olupovať farba po okrajoch, najčastiejsie sa to vyskytuje na plnej čiernej farbe. Dôvodom je nanášanie veľmi hrubej vrstvy práškovej farby na papier.

olupovanie Vyvrátené!

Začali sme tlačiť na tlačovom zariadení, ktoré pracuje na podobnom princípe ako ofsetová tlač. To znamená, že tlačíme s tekutými farbami, ktoré sa dokonale vpijú do papiera a neolupujú sa!

2. Mýtus - Zvlnené tlačoviny

Tlačoviny z digitálnej tlačiarne vychádzajú mierne ohnuté, na väčších formátoch vidno jemné zvlnenie. Je spôsobené tým, že papier sa počas tlače veľmi zohýba, nemá rovné dráhy a pôsobí na neho vysoká teplota.
zvlnene-tlacoviny

Vyvrátené!

Naše nové tlačové zariadenie ohýba tlačoviny len minimálne a farbu nemusí zapekať. Tlačoviny tak vychádzajú zo stroja dokonale rovné!

3. Mýtus - Farba zakryje celú štruktúru papiera

Tlači na digitálnej tlačiarni je leská, je teda jedno, či si zvolíte matný alebo lesklý papier, potlačená plocha bude vždy lesklá. Taktiež prekrýva śtruktúru papiera.

tlac-indigoVyvrátené!

Tlačíme technológiou digitáleho osfsetu, farba je tekutá a vpije sa do povrchu. Tlačovina má preto odlesk a štruktúru presne podľa zvoleného papiera

4. Mýtus - Predná a zadná strana nie sú medzi sebou úplne vycentrované

Tento problém patrí medzi veľmi častý medzi bežnými digitálnymi tlačiarňami. Papier sa počas tlače rozpína a sťahuje. Pohybuje sa pomocou valčekov, ktoré ho nevedia posúvať s milimetrovou presnosťou. Predná a zadná strana (tzv. duplex) potom nesedí úplne presne a pri niektorých kreatívnych grafikách to kazí dojem.
duplex

Vyvrátené!

Posun papiera na digitálnom ofsete je zabezpečený pomocou kovovej lišty, ktorá pevne uchopí papier a pustí ho až keď je tlač hotová. Predná a zadná strana sú voči sebe perfektne vystredené.

5. Mýtus - Nesprávna farebná zhoda

Digitálne tlačiarne majú problém s farebnou zhodou. Kalibrovanie sa vykonáva manuálne a len podľa uváženia tlačového operátora. Farby preto nie sú vždy vytlačené v presných odtieňoch, ako to grafik navrhol.

zla-farebna-zhodaVyvrátené!

Technológia digitálneho ofsetu využíva pri tlači kontrolu každého jedného hárku automatickou sondou. To znamená, že každý jeden hárok je samostatne skenovaný a už pri najmenšom rozdiely sa tlačiareň sama nakalibruje vytlačením až 9 skúšobných kalibračných hárkov, aby bola zaistená úplná farebná zhoda.

Aké mýty o digitálnej tlači poznáte vy? Napíšte nám ich do diskusie na Facebooku a na všetky sa vyjadríme!


Mohlo by vás ešte zaujímať:

Zvyšujeme spoľahlivosť dodania!
Zákazníci Vás vnímajú len tak, ako sa prezentujete
Rozhovor: Vyspovedali sme nášho verného zákazníka

Páči sa Vám tento článok?
Zdieľajte ho s ostatnými!

Logo Twitter Logo Delicious Logo Google Plus
asdasd napísal
01.10.2015 11:31:02

asdasdadsdas

Diskusia

*Povinné údaje

CAPTCHA

Spôsoby platby

Štandardné spôsoby
Prevod
Prevod
Faktúra
Faktúra
Dobierka
Dobierka
Osobne
Osobne
Internet banking
TatraPay VUB SporoPay OTPpay Poštová banka Sberbank WEBpay ČSOB UniPlatba GoPay
Platobné karty
PayPal, Visa, MasterCard, American Express

Spôsoby doručenia

Do 3 hodín
Do 3 hodín
od objednania
Expres Bratislava

careXpress

Osobne
Osobný odber
Do 24 hodín
Do 24 hodín
od objednania
Overnight Slovensko

GLS

Osobne
Osobný odber

Naši klienti na Slovensku

Naši klienti na Slovensku